Ogólnopolski Festiwal Piosenki Literackiej

Galeria 2014 - XI OFPA Reflektor

Gala festiwalowa

fot. Monika Kalkowka

Zmagania festiwalowe zwieńczyła uroczysta gala laureatów, podczas której poznaliśmy zwycięzców XI edycji OFPA REFLEKTOR. Mieliśmy również okazję wysłuchać raz jeszcze utworów w wykonaniu uczestników Festiwalu. Galę uświetnił recital Hanny Śleszyńskiej.

Zdjęcia

Koncert Laureatów

fot. Monika Kalkowka

Podczas pierwszego dnia festiwalowych zmagań wysłuchaliśmy w sali teatralnej Pałacu Młodzieży wykonawców rywalizujących w trzech kategoriach. Po werdykcie jurorów laureaci udali się do Radia Koszalin, gdzie w sali im. Czesława Niemena odbył się ich koncert, uwieńczony występem zdobywcy Grand Prix VI edycji Festiwalu, Leszka Andrzeja Czerwińskiego.

Zdjęcia

OFPA REFLEKTOR zza kulis

fot. Ewa Nawrocka, Ania Głowla

Występ, werdykt Jury, odebranie nagrody i... po Festiwalu? Od kuchni wszystko wygląda zupełnie inaczej. Obserwując Festiwal zza kulis, mieliśmy okazję poczuć emocje udzielające się wykonawcom. Pośród tremy, skupienia, ekspresji scenicznej i rozluźnienia po zejściu ze sceny, dostrzec można było jeden łączący wszystkich element. Była to pasja. Aby stała się ona udziałem publiczności, Festiwal poprzedzały miesiące przygotowań i spraw organizacyjnych, a podczas samego konkursu zakasane wysoko rękawy. Dla tych kilku dni Festiwalu... było warto!

Zdjęcia

Przesłuchania

fot. Monika Kalkowka

Festiwal rozpoczął się wraz z dniem przesłuchań. Gościnna scena Pałacu Młodzieży stała się areną zmagań uczestników, które krytycznym okiem obserwowało szanowne Jury pod przewodnictwem Hanny Śleszyńskiej.

Zdjęcia

Imprezy towarzyszące

Centrala Artystyczna

fot. Ewa Nawrocka

Po całym dniu prób przedfestiwalowych udaliśmy się do Centrali Artystycznej, gdzie mogliśmy się lepiej poznać i porozmawiać. Obejrzeliśmy także przygotowany przez Pana Jerzego Charkiewicza film podsumowujący dekadę koszalińskiego Festiwalu.

Zdjęcia

Plener

fot. Monika Kalkowka

Dzień gali festiwalowej rozpoczęliśmy wspólnym wyjazdem nad morze. Przy szumie fal i w promieniach porannego słońca spacerowaliśmy po plaży i pozowaliśmy do zdjęć. Plenerowe fotografie autorstwa Pani Moniki Kalkowskiej najlepiej oddają to, jak świetnie się przy tym bawiliśmy. Będąc nad Bałtykiem nie mogliśmy oczywiście zapomnieć o degustacji ryby, między kęsami której wpisaliśmy się kroniki Pałacu Młodzieży.

Zdjęcia

Galeria

Znajdź nas

Kontakt

Nasz adres

Pałac Młodzieży - OFPA Reflektor

ul. Bogusława II 2

75-057 Koszalin


tel: 94 348 05 00, 94 348 05 01, 94 348 05 15

www.festiwal-reflektor.pl

reflektor2023@pm.koszalin.pl