Ogólnopolski Festiwal Piosenki Literackiej

Galeria 2015 - XII OFPA Reflektor

Koncert Inauguracyjny

fot. Katarzyna Śron

Po raz pierwszy w dwunastoletniej historii Festiwalu, pierwsze jego nuty wybrzmiały w Koszalińskiej Filharmonii. Tegoroczną edycję Reflektora otworzył Concert de la Chanson Française. W niepowtarzalną atmosferę Paryża przeniosła nas Orkiestra Symfoniczna, której dyrygował Maciej Osada-Sobczyński. Gwiazdą wieczoru była zaś Monika Węgiel, w wykonaniu której usłyszeliśmy najpiękniejsze przeboje piosenki francuskiej.

Zdjęcia

Przesłuchania

fot. Monika Kalkowska

Kontynuacją muzycznej wycieczki po Francji były przesłuchania uczestników Festiwalu. Ich zmagania wnikliwie obserwowało szanowne Jury pod przewodnictwem Moniki Węgiel.

Zdjęcia

Koncert laureatów

fot. Monika Kalkowska

Ostatniego dnia Festiwalu w gościnnych progach Radia Koszalin uczestniczyliśmy w Koncercie Laureatów, podczas którego poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz zdobywczynię GRAND PRIX. Galę uświetnił występ laureatki zeszłorocznej edycji – Agaty Klimczak-Kołakowskiej.

Zdjęcia

Reflektor zza kulis

fot. Monika Kalkowska, fot. Kamil Barański

Podczas trzech dni w świetle Reflektora można było poczuć jego niezwykłą atmosferę, która jakby zapewniała uczestników i organizatorów o jednym… że Festiwal podąża w dobrym kierunku i rozwijając się z każdym rokiem, staje się wizytówką Koszalina, a dla nas, zaangażowanych w jego organizację, dorocznym świętem muzyki w murach Pałacu Młodzieży. Po raz kolejny prawdziwym okazało się powiedzenie finis coronat opus, całoroczne wysiłki połączone z pasją muzyki dały niebywały efekt, który mogliśmy obserwować przede wszystkim na scenie, a także zza kulis…

Zdjęcia

Imprezy towarzyszące

Wycieczka nad morze i do… Irlandii!

IRISH CLUB

fot. Kamil Barański

Sobotni wieczór był świetną okazją by spakować bagaż festiwalowych emocji i na chwilę odsapnąć przy irlandzkich specjałach. Gromadząc się w koszalińskim IRISH CLUBIE, debiutanci na reflektorowej scenie mieli okazję zawrzeć nowe znajomości, zaś stali bywalcy naszego Festiwalu mogli wymieniać spostrzeżenia z ubiegłych lat. Kilka godzin na rozmowach i biesiadowaniu to najlepsze świadectwo, że zabawa była przednia!

Zdjęcia

Plener

fot. Monika Kalkowska

Niedzielne przedpołudnie zarezerwowane było dla naszego Bałtyku. Spacer po plaży, relaksujący szumu fal i ogrzewające promienie słońca to najlepsze tło dla postaci uwiecznionej na fotografii. W obiektywie Pani Moniki Kalkowskiej wyraźnie dostrzec można niezwykłą atmosferę panującą tego dnia w naszej reflektorowej gromadzie, zresztą zobaczcie sami!

Zdjęcia

Galeria

Znajdź nas

Kontakt

Nasz adres

Pałac Młodzieży - OFPL Reflektor

ul. Bogusława II 2

75-057 Koszalin


tel: 94 348 05 00, 94 348 05 01, 94 348 05 15

www.festiwal-reflektor.pl

reflektor2023@pm.koszalin.pl