Ogólnopolski Festiwal Piosenki Literackiej

Galeria 2017 - XIV OFPA Reflektor

Przesłuchania w Pałacu Młodzieży

fot. Monika Kalkowska

XIV edycja Reflektora przyniosła regulaminowe zmiany w postaci dwóch kategorii. W ten sposób pierwszego dnia festiwalu wysłuchaliśmy interpretacji piosenek w wykonaniu amatorów piosenki aktorskiej, którzy uczą się jeszcze w szkołach średnich ( była to kategoria pierwsza), drugiego zaś ich starszych kolegów z uczelni wyższych, w tym również tych artystycznych( kategoria druga) . Po godzinnej naradzie jurorów znaliśmy już tegorocznych artystycznych ( kategoria druga). Po godzinnej naradzie jurorów znaliśmy już tegorocznych.

Zdjęcia

Koncert laureatów w Polskim Radiu Koszalin

fot. Monika Kalkowska

Godzinę po zakończeniu przesłuchań poznaliśmy nazwiska laureatów XIV edycji Reflektora. Jeszcze nieświadomi miejsc, które w konkursie zajęli, wystąpili ponownie podczas transmitowanego przez Polskie Radio Koszalin koncertu. Tak dobiegł końca drugi dzień festiwalu, a wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na to, co miało nastąpić nazajutrz.

Zdjęcia

Koncert Galowy w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym

fot. Monika Kalkowska

Zwieńczeniem festiwalu był Koncert Galowy, podczas którego przyznane zostały miejsca i nagrody, w tym ta najważniejsza - Grand Prix - którą zdobyła Aleksandra Lechocińska. Ostatnie godziny tegorocznego festiwalu to recital Gwiazdy Reflektora, Krzysztofa Tyńca. który śpiewał dla wypełnionej po brzegi koszalińskiej publiczności.

Zdjęcia

Reflektor zza kulis

fot. Monika Kalkowska

Podczas trzech dni w świetle Reflektora można było poczuć jego niezwykłą atmosferę,która jakby zapewniała uczestników i organizatorów o jednym… że Festiwal podąża w dobrym kierunku i rozwijając się z każdym rokiem, staje się wizytówką Koszalina,a dla nas, zaangażowanych w jego organizację, dorocznym świętem muzyki w murach Pałacu Młodzieży.Po raz kolejny prawdziwym okazało się powiedzenie finis coronat opus, całoroczne wysiłki połączone z pasją muzyki dały niebywały efekt, który mogliśmy obserwować przede wszystkim na scenie, a także zza kulis…

Zdjęcia

Galeria

Znajdź nas

Kontakt

Nasz adres

Pałac Młodzieży - OFPA Reflektor

ul. Bogusława II 2

75-057 Koszalin


tel: 94 348 05 00, 94 348 05 01, 94 348 05 15

www.festiwal-reflektor.pl

reflektor2023@pm.koszalin.pl