Ogólnopolski Festiwal Piosenki Literackiej

Galeria 2018 - XV OFPA Reflektor

Przesłuchania w Pałacu Młodzieży

fot. Monika Kalkowska

W XV edycji Reflektora młodzi artyści musieli zmierzyć się z twórczością Wojciecha Młynarskiego. Pierwszego dnia festiwalu wysłuchaliśmy interpretacji piosenek w wykonaniu amatorórw piosenki aktorskiej, uczniów szkół średnich, drugiego dnia ich starszych kolegów z uczelni wyższych, w tym również tych artystycznych. Po godzinnej naradzie jurorów znaliśmy już tegorocznych laureatów

Zdjęcia

Koncert laureatów w Polskim Radiu Koszalin

fot. Monika Kalkowska

Po zakończeniu przesłuchań laureaci XV edycji Reflektora, jeszcze nieświadomi miejsc, które w konkursie zajęli, wystąpili w studiu im. Cz. Niemena w Polskim Radiu Koszalin (koncert był transmitowany). Tak dobiegł końca drugi dzień festiwalu, a wszyscy z niecierpliwością czekaliśy na to, co miało nastąpić nazajutrz.

Zdjęcia

Koncert Galowy w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym

fot. Monika Kalkowska

Zwięczeniem festiwalu był Koncert Galowy, podczas którego przyznane zostały miejsca i nagrody, w tym ta najważniejsza - Grand Prix - którą zdobył Piotr Zubek. Ostatnie godziny tegorocznego festiwalu to koncert "Mój ulubiony Młynarski" Gwiazdy Reflektora, Piotra Machalicy.

Zdjęcia

Reflektor zza kulis

fot. Monika Kalkowska

Podczas trzech dni w świetle Reflektora, można było poczuć jego niezwykłą atmosferę która jakby zapewniała uczestników i organizatorów o jednym: że Festiwal podąża w dobrym kierunku i rozwijając się z każdym rokiem, staje się wizytówką Koszalina, a dla nas, zaangażowanych w jego organizację dorocznym świętem muzyki w murach Pałacu Młodzieży. Po raz kolejny prawdziwym okazało się powiedzenie finis coronat opus, całoroczne wysiłki połączone z pasją muzyki dały niebywały efekt, który mogliśmy obserwować przede wszystkim na scenie, a także zza kulis.

Zdjęcia

Galeria

Znajdź nas

Kontakt

Nasz adres

Pałac Młodzieży - OFPA Reflektor

ul. Bogusława II 2

75-057 Koszalin


tel: 94 348 05 00, 94 348 05 01, 94 348 05 15

www.festiwal-reflektor.pl

reflektor2023@pm.koszalin.pl